Jak se správně starat o své brýle?


rozbité brýle.jpgZákladem pravidlem péče o brýle je slušné zacházení. Péči o brýle lze rozdělit do dvou hlavních oblastí:
1. Ochrana a čištění čoček
2. Zacházení s rámem brýlí a stranicemi

ČOČKY

Každá čočka je méně či více náchylná na poškrábání, čemuž lze efektivně předcházet. Nikdy nepokládejte brýle na čočku, ale odkládejte je tak, aby byly položeny na rám brýle. Čočky v žádném případě nečistěte kapesníkem nebo kusem oblečení, tím vlastně brousíte čočku prachem a ihned tak způsobíte poškrábání .
Při péči o brýle vždy čočky čistěte tak, že je opláchnete vlažnou vodou, a poté je utřete mikro hadříkem. Pokud jsou čočky mastné, namočte je do vody s několika kapkami citrónu. 

1-590x100.jpg

RÁM

Důležité je také správné zacházení s rámem brýlí. Dbejte na to, aby byl šroubek v pantu utažený, aby nedocházelo k postupnému vykloubení stranice. Pokud je na rámu nastavitelný nosník, nastavte ho pouze jednou, abyste předešli únavě materiálu.

Jaké je to nejnutnější minimum?

160_F_28768381_pbQvZyt50ZBe42CFoOyfFCJXPhBA5Cnl.jpgDobře pečovat o své brýle znaméná používat pevné ochranné pouzdro a po každém použití v něm brýle uchovávat.

 

 

Zdarma a nezávazně

Objednat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod.
Vám zavoláme